Najlepszy sposób na przykrycie dziecka w łóżeczku

Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca, aby rodzice przykrywali swoje dziecko cienkim kocem, który zakrywa ramiona i wsuwa się w materac. Gruby koc może być dla dziecka duszący, co może spowodować, że zacznie ono kopać lub się dusić. Amerykańska Akademia Pediatrii odradza również przykrywanie główki dziecka kocem. Jednak Twoje dziecko może mieć problemy z oddychaniem przez koc, a Ty możesz umieścić go pod jego głową zamiast.

Idealna temperatura w pokoju dla Twojego dziecka to 65 do 72 stopni Fahrenheita. W zależności od pory roku, może być konieczne dodanie kolejnej warstwy odzieży do łóżeczka. Dzieci mają tendencję do pocenia się i pozostają zimne, więc upewnij się, że ubierasz się odpowiednio. Zawsze pamiętaj, że nadmierne przykrywanie dziecka może zwiększyć ryzyko SIDS. Ważne jest również, aby nie przykrywać dziecka kocykiem, zabawkami czy akcesoriami do łóżeczka.

Unikaj umieszczania poduszek, kocyków czy kożuchów na łóżku dziecka – pomysł na ten fragment jest zaczerpnięty ze strony makeupsorbet.pl. Pozostawienie tych przedmiotów na łóżku może zwiększyć ryzyko uduszenia. Używaj koców lub kocyków do noszenia, jeśli dziecko ma problemy z utrzymaniem ciepła lub jest mu niewygodnie. Jeśli martwisz się o uduszenie dziecka, wybierz koc wykonany specjalnie dla niemowląt.

Możesz również rozważyć użycie worka do spania dla swojego dziecka. Dzieci mogą wyjść ze swoich łóżeczek dużo wcześniej niż można się spodziewać. Używanie worka do spania jest dobrym sposobem na przejście od swaddlingu do łóżeczka, jednocześnie pozwalając dziecku czuć się przytulnie i bezpiecznie. Mogą również spać na arkuszu łóżeczka, aby dać złudzenie, że jesteś w pobliżu.

Oprócz pościeli, musisz również upewnić się, że łóżeczko jest wolne od przewodów elektrycznych i wiszących sznurków okiennych. Mogą one splątać dziecko i spowodować jego zadławienie lub przegrzanie. Upewnij się, że trzymasz łóżeczko w tym samym pokoju co rodzice. Dzielenie pokoju jest świetnym pomysłem z dwóch powodów: pozwala rodzicom częściej sprawdzać dziecko w nocy i zmniejsza ryzyko SIDS i uwięzienia.

Oprócz przykrycia dziecka w śpiworku, możesz również ubrać dziecko w śpiwór, swaddle lub bawełniany śpiwór. Pomaga to dziecku regulować temperaturę ciała i zmniejsza ryzyko uduszenia. Dzieci nie powinny nosić czapek do snu, ponieważ mogą one zejść i zakryć twarz dziecka. Jeśli chcesz uniknąć narażania twarzy dziecka na nadmierne ciepło, możesz użyć grubego śpiworka. Możesz też użyć śpiworka pod piżamką z długim rękawem i skarpetkami.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane