Czy mogę podawać melatoninę niemowlęciu?

Zanim zadasz pytanie: „Czy mogę podawać melatoninę noworodkowi?”, powinieneś najpierw zrozumieć, jakie problemy ze snem może mieć Twoje dziecko. Czasami zaburzenia snu mogą wynikać z różnych powodów, w tym z niepokoju, zmian rytmu okołodobowego i zbyt wczesnej pory kładzenia się spać. Twój pediatra może ocenić te problemy i zaoferować opcje leczenia. W niektórych przypadkach melatonina może być właściwym rozwiązaniem.

Chociaż nie ma dowodów naukowych na poparcie lub obalenie skuteczności melatoniny dla niemowląt, korzyści z jej stosowania są widoczne. Pomaga poprawić czas, jaki dziecko bierze na zasypianie. Badania wykazały, że pomaga ona dzieciom z opóźnieniami w zasypianiu, co jest częstym objawem ADHD lub innych zaburzeń. Jednak przed podaniem melatoniny dziecku, należy najpierw spróbować metod behawioralnych. Na przykład, ustanowienie rutyny na czas snu i usunięcie urządzeń elektronicznych z pokoju przed snem są zalecane.

Przed podaniem melatoniny niemowlęciu należy omówić ryzyko i korzyści z pediatrą dziecka – element ten jest rezultatem badania ekipy serwisu my-beauty.pl. Chociaż melatonina jest bezpieczna i dobrze tolerowana przez większość niemowląt, warto wiedzieć, że może powodować problemy żołądkowe, w tym zaparcia i nudności. Podczas gdy ten problem ustępuje, najlepiej jest unikać melatoniny całkowicie, jeśli powoduje ona u dziecka wymioty lub inne problemy, takie jak refluks.

Jeśli szukasz naturalnych środków na problemy ze snem, melatonina może być właściwym rozwiązaniem dla Twojego dziecka. Pomimo faktu, że ma udowodniony rekord bezpieczeństwa u dorosłych, ciała niemowląt mogą nie mieć takiej samej reakcji. Chociaż melatonina jest uważana za bezpieczną, zawsze należy skonsultować się z pediatrą przed podaniem jej niemowlęciu. Jeśli masz obawy, sprawdź bezpieczeństwo tego suplementu i zasięgnij porady lekarza.

Choć niemowlęta nie produkują melatoniny, rytm okołodobowy ich organizmu jest w dużej mierze zdeterminowany przez poziom aktywności matki. Podczas snu, będą one zwiększać bicie serca i częstotliwość oddychania. Jednak ta melatonina może nadal przechodzić przez łożysko i być przekazywana im przez mleko matki. Ponadto melatonina jest produkowana w szyszynce organizmu niemowlęcia tuż po urodzeniu, więc podawanie dziecku suplementu melatoniny służyłoby jedynie przeciwdziałaniu ich zegarowi ciała i powodowało wczesne budzenie się.

Niewielka ilość melatoniny może pomóc niewidomemu niemowlęciu odpocząć. Niemowlęta te są podatne na zaburzenia snu z powodu braku światła, co może skutkować zaburzonym zegarem wewnętrznym. Hormon ten zwiększa produkcję enzymów antyoksydacyjnych, które chronią komórki przed stresem oksydacyjnym i toksynami zaburzającymi funkcjonowanie mitochondriów. Wzmacnia również układ odpornościowy niemowląt. Podczas gdy większość niemowląt nie doświadczy problemów ze snem, te z cukrzycą mogą skorzystać z melatoniny.

Choć nie jest bezpieczne dla niemowlęcia, aby wziąć melatoninę, jest to bezpieczne dla dzieci w wieku powyżej 2 lat.Nadal ważne jest, aby skonsultować się z pediatrą przed podaniem melatoniny do niemowlęcia. Większość niemowląt może zasnąć bez pomocy melatoniny. Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca rodzicom zasięgnięcie porady lekarza przed podaniem melatoniny niemowlęciu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane