Zabezpieczenie łóżka dziecka

Zabezpieczenie łóżka dziecka jest kluczowe dla zapobiegania wypadkom związanym ze snem. Miękkie lub zbyt twarde łóżka mogą spowodować uduszenie i SIDS. Jeśli możesz, nie kupuj nowego materaca, dopóki nie sprawdzisz jego twardości. Upewnij się, że w łóżku dziecka nie ma pluszowych zabawek ani poduszek, ponieważ mogą one stwarzać ryzyko uduszenia.

Jednym z głównych problemów, z jakimi borykają się rodzice w przypadku materacy do basenu, jest to, że są one sztywne. Nagle rośnie w nich obawa, że ich dziecko nie będzie czuło się komfortowo podczas snu. Niestety, te miękkie poduszki lub bardzo miękkie materace mogą być przyczyną tragedii. W pierwszych miesiącach życia dziecka twarde powierzchnie są dla niego najlepsze. Miękkie powierzchnie wgniatają się, gdy dziecko na nich leży, co może prowadzić do uduszenia lub uwięzienia.

Zabezpieczenie łóżka dziecka jest ważnym środkiem bezpieczeństwa dla Twojego dziecka. Liczba zgonów z powodu SIDS zmniejszyła się, ale ponad 3700 dzieci nadal umiera każdego roku w wypadkach związanych z niebezpiecznymi praktykami snu. Ważne jest, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo i zabezpieczyć jego środowisko snu, aby uniknąć tragedii takich jak SIDS. Stosując się do tych prostych wskazówek, będziesz w stanie zapewnić swojemu dziecku jak najbardziej komfortowy sen.

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko było blisko Ciebie, łóżeczko jest najlepszą opcją. Nie tylko zapewnia bliską więź między Tobą a dzieckiem, ale także jest bezpieczniejsze dla Was obojga. W związku z tym, dzielenie łóżka i spanie w łóżku dorosłych nie jest bezpieczne dla Twojego dziecka. I pomimo faktu, że bed-sharing jest zachęcany, stawia dziecko na ryzyko uduszenia i SIDS.

CPSC zaleca umieszczenie łóżeczka z dala od żaluzji lub zasłon. Dzieci mogą łatwo sięgnąć i podnieść te przedmioty. Powinieneś zastąpić szopkę z łóżkiem, gdy dziecko ma 35 cali wzrostu lub przerosło boki. Łóżeczka powinny być zabezpieczone szczelnym materacem i wolne od miękkich materiałów, takich jak koce. Można również używać śpiochów zamiast koców.

Powinnaś również zabezpieczyć łóżko za pomocą osłony bezpieczeństwa. Można je nabyć w przedszkolu lub sklepie detalicznym. Można również zakupić miękki koc lub poduszkę. Zabezpieczające łóżko zapewni Twojemu dziecku bezpieczne miejsce do spania w nocy. Jeśli nie masz łóżeczka, przenośny plac zabaw lub bassinette są bezpiecznymi powierzchniami do spania dla Twojego dziecka. Spróbuj karmić piersią, udowodniono, że zmniejsza ryzyko SUIDS.

Obudowa materaca to pierwsza warstwa pościeli do łóżeczka. To zamki błyskawiczne wokół materaca i służy jako bariera ochronna przed alergenami. Encasements mają wodoodporne membrany i są testowane laboratoryjnie pod kątem bezpieczeństwa. Są one nie tylko bezpieczne, ale również przytulne. Bezpieczeństwo Twojego dziecka jest ważne, więc upewnij się, że zabezpieczysz jego łóżko zanim umieścisz je w pokoju dziecka.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane