Co jest ważne przy opiece nad dzieckiem?

Co jest ważne przy opiece nad dzieckiem? Noworodek nie ma silnego systemu odpornościowego, więc Twoje ręce powinny być bardzo czyste, a dziecko powinno być trzymane w pozycji pionowej. Zawsze trzymaj główkę noworodka podpartą podczas przenoszenia, ponieważ potrząsanie może spowodować krwawienie w mózgu, a nawet śmierć. Spróbuj kołysać dziecko i łaskotać je, aby je obudzić. Jeśli te techniki nie działają, zawsze możesz się z nim pobawić, aby sprawić mu przyjemność.

Noworodki są w fazie czuwania przez pierwsze dwie godziny po urodzeniu – cytat ten został zaczerpnięty od redaktora serwisu Pielęgnacja & Moda. Jest to wspaniały czas, aby lepiej poznać swoje dziecko. Twój głos będzie prawdopodobnie głównym źródłem komfortu dziecka. Staraj się przebywać w odległości od ośmiu do dwunastu centymetrów od twarzy dziecka, ponieważ to właśnie tam skupia się jego wzrok. W miarę jak będziesz poznawać swoje dziecko, Twoje ręce będą się czuły bardziej komfortowo. Staraj się nie przytulać nadmiernie i nie zmuszać do tego dziecka przy innych ludziach.

Jeśli chcesz wziąć kąpiel z dzieckiem, upewnij się, że robisz to delikatnie. Upewnij się, że woda jest ciepła i używasz gąbki do mycia dziecka. Staraj się unikać mydła, gdyż może ono dostać się do ust lub oczu dziecka. Podczas kąpieli dziecka, upewnij się, że wytarł je do sucha czystą, wilgotną ściereczką po tym, aby zapobiec dostaniu się mydła do ich oczu.

Jeśli to możliwe, spróbuj wziąć drzemki z dzieckiem. Podczas gdy Twoje dziecko będzie bekać, gdy jest zmęczone, możesz wykorzystać ten czas na przygotowanie kolacji, spakowanie swoich rzeczy i przygotowanie się do snu. Poza tym, dobrze jest spędzić trochę czasu razem, aby nawiązać więź z dzieckiem. Możecie rozmawiać o sprawach, dzielić się śmiechem i przytulać się do siebie, aby pomóc sobie nawzajem w radzeniu sobie z nowym życiem. Twoje dziecko podziękuje ci później i poczujesz się bardziej pewny swojej zdolności do opieki nad dzieckiem.

Twój noworodek będzie potrzebował snu przez 16 do 17 godzin na dobę. Będzie budził się na krótkie okresy w ciągu nocy, aby się karmić, co może zakłócić Twój sen. Śpij, kiedy dziecko śpi, abyś mogła odpocząć i spać, kiedy dziecko się budzi! Być może będziesz musiała obudzić dziecko, aby je nakarmić. Jak widzisz, każde dziecko jest inne. Najlepiej jest trzymać je na plecach podczas snu.

Karm dziecko często, co najmniej trzy razy dziennie. Noworodek zazwyczaj sygnalizuje, że jest głodny poprzez płacz, wkładanie palców do ust lub wydawanie odgłosów ssania. Częste karmienie dziecka jest ważne dla jego przetrwania i wzrostu. Ważne jest również, aby karmić je często, ponieważ może to pomóc mu odzyskać utraconą wagę. Pamiętaj, że im więcej karmisz swoje dziecko, tym więcej mleka ono wyprodukuje.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane