Jak dbać o suchą skórę głowy niemowlęcia

Z przyjemnością przedstawiamy artykuł, który powstał przy współpracy z matkapracujaca.pl

Istnieje wiele domowych sposobów na suchą skórę głowy niemowląt. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy stosować oliwę z oliwek lub zawierający ją szampon. Nałóż niewielką ilość na skórę głowy dziecka i pozostaw na około 10 minut przed umyciem. Następnie dokładnie spłukać. Banany mogą również nawilżyć skórę głowy, ułatwiając jej zarządzanie i poprawiając połysk. Banan może nawet pomóc kontrolować łupież. Raz w tygodniu delikatnie umyj głowę dziecka łagodnym szamponem.

Temperatura wody w kąpieli ma kluczowe znaczenie. Woda powinna być wystarczająco ciepła dla delikatnej skóry dziecka. Jeśli nie jesteś pewna, możesz użyć termometru kąpielowego, aby sprawdzić. Zimowe i letnie temperatury mogą wysuszyć skórę głowy dziecka. Jeśli mieszkasz w rejonie, w którym panują bardzo mroźne zimy, rozważ przykrycie głowy dziecka czapką lub zawinięcie go w ręcznik.

Choć najlepszym sposobem na zapobieganie powstawaniu kołysek jest częste mycie głowy dziecka, możesz również wypróbować oliwę z oliwek na suchej skórze głowy. Oliwa z oliwek pomaga odmłodzić suchą skórę. Nałóż niewielką ilość na skórę głowy dziecka okrężnymi ruchami. Pozostaw ją na około 15 minut, a następnie wyszczotkuj skórę głowy dziecka miękką szczoteczką, aby pozbyć się płatków. Zastosuj delikatny szampon, aby usunąć pozostałe płatki i złagodzić podrażnienia. W dni, kiedy nie chcesz myć włosów dziecka, wypróbuj suchy szampon.

Jeśli Twoje dziecko ma kołyskę, spróbuj myć jego włosy codziennie. Szampon dla dzieci bez siarczanów i parabenów może podrażnić skórę głowy. Ponadto, jeśli skóra głowy dziecka jest sucha, rozważ użycie szamponu przeciwłupieżowego. Dostępne są szampony lecznicze dla niemowląt, ale powinnaś ich unikać, ponieważ zawierają szkodliwe składniki. Lekarz będzie mógł zalecić odpowiednie leczenie dla Twojego dziecka.

Sucha skóra głowy jest częstym problemem u niemowląt. Istnieje wiele domowych sposobów na rozwiązanie tego problemu, ale lekarze mogą przepisać leki przeciwgrzybicze, szampon przeciwłupieżowy lub łagodny krem z kortykosteroidami. Ważne jest również, aby unikać nadmiernego mycia, ponieważ pozbawia ono skórę głowy jej niezbędnych olejków, pozostawiając skórę łuszczącą się i swędzącą. Gdy dziecko wyzdrowieje, należy skonsultować się z pediatrą.

Istnieją inne przyczyny suchej skóry głowy, które można rozwiązać w domu. Jedną z nich jest cradle cap, który często jest infekcją skóry. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest unikanie używania suszarki do włosów. Bezpieczniej i taniej jest użyć ręcznika. Innym środkiem na suchą skórę głowy jest ocet jabłkowy. Ocet jabłkowy zawiera właściwości probiotyczne i przeciwgrzybicze i jest naturalnym lekiem na czapkę w kołysce. Nałóż go na dotknięty obszar przed myciem i pozwól mu usiąść na 10 minut przed ponownym umyciem.

Jeśli skóra głowy Twojego dziecka jest czerwona i łuszcząca się, może to być oznaką czapki kołyski lub suchości. Skóra głowy dziecka może być również podrażniona szamponem zawierającym kwas salicylowy i siarczek selenu. Nie stosuj tych szamponów u dziecka, które jeszcze nie zaczęło karmić piersią. Jednak mimo tych środków ostrożności, szampon zawierający siarczek selenu i kwas salicylowy może być szkodliwy dla delikatnej skóry.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane