Jak chronić dziecko przed słońcem

Podczas gdy filtry przeciwsłoneczne są często niezbędnym elementem każdej letniej aktywności, są one nieskuteczne w przypadku niemowląt. Najlepszym sposobem ochrony dziecka przed słońcem jest trzymanie go w cieniu w godzinach od 10 do 14, kiedy słońce jest najsilniejsze i promienie UV są największe. Najlepiej użyć osobnego środka odstraszającego owady, lub można zastosować krem z filtrem przeciwsłonecznym po przykryciu dziecka ubraniem.

Możesz chronić swoje dziecko, nosząc lekkie koszulki z długim rękawem i spodnie nie prześwitujące – ten fragment został przekazany przez stronę drmichalski.pl. Stroje kąpielowe na całe ciało i ochraniacze na wysypkę są również dobrą opcją. Pamiętaj, że długotrwała ekspozycja na słońce jest szkodliwa dla każdego, ale tym bardziej dla Twojego dziecka. Możesz również zasięgnąć porady lekarza, aby uzyskać dalsze wskazówki. Możesz uzyskać wskazówki od dermatologów z certyfikatem board-certified.

Zastosuj filtr przeciwsłoneczny do swojego dziecka, jak tylko zauważysz oznaki oparzenia słonecznego. Zastosuj filtr przeciwsłoneczny na odsłoniętą skórę dziecka, w tym ich usta. Krem z filtrem dla dzieci powinien zawierać tlenek cynku i dwutlenek tytanu, które nie zawierają chemikaliów i rzadziej powodują reakcje skórne. Pamiętaj, aby przetestować skórę dziecka z filtrem przeciwsłonecznym na małej powierzchni nadgarstka, zanim zastosujesz go na resztę ciała. Jeśli powoduje on podrażnienia, wypróbuj inny filtr przeciwsłoneczny lub inny. Jeśli znajdziesz filtr przeciwsłoneczny, który nie jest skuteczny, nadal powinieneś używać odzieży ochronnej i kapelusza.

Poza oparzeniami słonecznymi, promieniowanie UV uszkadza również oczy Twojego dziecka. Powtarzająca się ekspozycja na słońce może spowodować zaćmę, uszkodzenie siatkówki i rogówki, a nawet raka skóry. Dlatego bardzo ważne jest, aby chronić oczy dziecka przed promieniowaniem ultrafioletowym. Zastosuj się do tych wskazówek, a będziesz na dobrej drodze do ochrony swojego dziecka. Słońce jest szkodliwe dla nas wszystkich, a dzieci nie są wyjątkiem. Podejmij środki ostrożności, gdy przebywasz na słońcu.

W ciągu dnia możesz chronić swoje dziecko przed słońcem, trzymając je w cieniu. Cień jest dostępny w samochodzie, a wózki dziecięce mogą zapewnić osłonę. Osłony okienne będą blokować promienie UVA i UVB, ale mogą również rozpraszać i odbijać UV. Ochronna folia okienna może być wymagana przez lokalne przepisy. Okulary przeciwsłoneczne dla niemowląt są również doskonałym sposobem na ochronę dziecka przed słońcem.

Use sunscreen whenever you are outside. Nakładaj krem z filtrem co najmniej 15 minut przed wyjściem na zewnątrz. Nakładaj go regularnie przez cały dzień, nawet jeśli pływasz. Filtry przeciwsłoneczne nie są wodoodporne, więc pamiętaj o częstym ponawianiu aplikacji. Jeśli zamierzasz pływać, przykryj ciało i twarz dziecka ubraniem i kapeluszem. Nakładaj krem z filtrem co dwie godziny i upewnij się, że jest on na ciele dziecka.

Zawsze używaj kremu z filtrem, nawet jeśli na zewnątrz jest pochmurno. Chmury i woda nie blokują promieniowania UV, więc jeśli planujesz wyjść na zewnątrz na dłużej niż kilka godzin, musisz ponownie zastosować krem z filtrem co dwie godziny. Promienie UV odbijają się od słońca, więc pamiętaj, aby nakładać je tak często, jak to konieczne. Pamiętaj też, że krem z filtrem jest skuteczny tylko wtedy, gdy nałożysz go na skórę dziecka 15 do 30 minut przed wyjściem na zewnątrz.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane