Jak rozpoznać flegmę u niemowlęcia

Kiedy widzisz, że Twoje dziecko kaszle, możesz się martwić o infekcję, ale katar nie jest powodem do niepokoju. Ten śluz w kolorze tęczy jest nieszkodliwy i potrzebny do ochrony dróg oddechowych dziecka przed zimnym powietrzem. Podobnie, kaszel niemowlęcia może być oznaką kapania z nosa, które może podrażniać gardło i powodować nasilenie kaszlu w nocy.

W przeciwieństwie do zwykłego przeziębienia, kaszel, który produkuje flegmę, jest znakiem ostrzegawczym poważnej choroby. Podczas gdy kaszel u dzieci rzadko powinien być tłumiony, należy skonsultować się z lekarzem w przypadku jakichkolwiek obaw związanych z kaszlem – ten element tekstu jest efektem pracy twórczej ekipy portalu spawanie.info.pl. Jeśli kaszlowi niemowlęcia towarzyszy gorączka, należy niezwłocznie udać się do pediatry. Twoje dziecko może mieć infekcję układu oddechowego lub przechodzić zapalenie oskrzeli, które jest najczęstszym rodzajem infekcji układu oddechowego u niemowląt i dzieci.

Objawy krupu trwają zwykle od trzech do czterech dni i często towarzyszy mu przeziębienie. Jeśli zauważysz, że Twoje niemowlę kaszle w nocy, jest to oznaka kapania z nosa. Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko cierpi na krup, pozwól mu oddychać wilgotnym powietrzem spod prysznica lub z zewnątrz. Innym sposobem, aby pomóc dziecku w oddychaniu, jest włączenie nawilżacza lub użycie chłodnego powietrza z lodówki.

Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko cierpi na zapalenie płuc, spróbuj ustalić przyczynę kaszlu. W większości przypadków, zbyt duża ilość śluzu w drogach oddechowych dziecka może powodować kneblowanie lub łagodne zadławienie. Zazwyczaj dodatkowy śluz wypluwa się lub wymiotuje. Jeśli to nie zadziała, zadzwoń pod numer 911. Jeśli zauważysz katar lub gorączkę, od razu szukaj pomocy medycznej.

Kaszel jest naturalnym mechanizmem obronnym organizmu, który ma chronić jego drogi oddechowe. Może być uciążliwy, ale może też sygnalizować inne problemy, które wymagają uwagi. Pediatra może skategoryzować kaszle jako mokre lub suche. Mokry kaszel jest często oznaką infekcji bakteryjnej lub wirusowej i powinien być natychmiast zaadresowany przez lekarza. Antybiotyki i środki udrażniające nos nie powinny być podawane niemowlętom. Możesz spróbować użyć nawilżacza lub waporyzatora, aby pomóc zmniejszyć intensywność kaszlu.

Kaszel jest również oznaką przeziębienia lub grypy. Chociaż ta ostatnia jest bardziej powszechna, kaszel u małych dzieci jest spowodowany przez wirusy, a nie bakterie. Kaszel może być również spowodowany sierścią zwierząt domowych, wiosennymi pyłkami roślin lub spalinami z samochodu. W takich przypadkach dziecko powinno być leczone antybiotykami lub innymi lekami, które wyciszą wirusa. Po ustaleniu przyczyny kaszlu, można określić najlepszy sposób postępowania dla dziecka.

Kaszel jest naturalną reakcją na chorobę, a kaszel jest częścią tego procesu. Jednak, gdy towarzyszą im inne objawy, ważne jest, aby szukać pomocy medycznej. Chociaż środki hamujące kaszel nie są zalecane dla bardzo małych dzieci, nie leczą one choroby, a jedynie tłumią naturalną potrzebę kaszlu u dziecka. Jeśli kaszel Twojego dziecka wiąże się z innymi objawami, rozważ proste lekarstwo: nawodnienie i nawilżacz powietrza z chłodną mgiełką. Miód może być doskonałą alternatywą dla środków hamujących kaszel i powinien być stosowany przez dziecko powyżej pierwszego roku życia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane