Ile waży dwumiesięczne dziecko – waga prawidłowa

Tempo wzrostu Twojego dziecka jest inne niż Twoje, dlatego musisz zwracać uwagę na jego wagę. Dzieci karmione piersią często karmione są osiem razy dziennie, podczas gdy dzieci karmione mlekiem matki karmione są cztery razy dziennie. Dzieci karmione piersią są zazwyczaj mniejsze niż te karmione mieszanką. Dziecko powinno również częściej jeść i pić, aby mogło więcej spać w nocy – dane te zostały zgromadzone przez specjalistów serwisu https://skarbpolany.pl. Jeśli Twoje dziecko nie rośnie w pożądanym przez Ciebie tempie, powinnaś skonsultować się z lekarzem po poradę.

Najlepszym sposobem na określenie prawidłowej wagi dziecka jest zapisywanie jego wzrostu i wagi. Niektórzy rodzice śledzą szczepienia, które otrzymał i choroby, które przeszedł. Książkę wagi można aktualizować, zabierając ją ze sobą do lekarza. Książka może być przydatna w przyszłości. Zapis wzrostu i rozwoju dziecka może być dla Ciebie powodem do dumy.

Przez pierwsze sześć do dziewięciu miesięcy niemowlęta przybierają najwięcej na wadze i do szóstego miesiąca będą prawie dwukrotnie większe od swojej wagi urodzeniowej. Jednak po sześciu miesiącach tempo wzrostu będzie się stopniowo zmniejszać. Jeśli dziecko zachoruje, przyrost masy ciała może zwolnić na kilka tygodni, ale wkrótce wróci do normy. Tempo wzrostu dziecka da Ci pojęcie o jego wzroście w dorosłym życiu. Możesz użyć predyktora wzrostu w czerwonej książce dziecka dla dalszych wskazówek.

Waga Twojego dziecka jest ważną informacją dla dostawcy opieki zdrowotnej. Zakres wagi niemowląt waha się w szerokich granicach, ale powinnaś wziąć pod uwagę ich dotychczasowy wzorzec wzrostu. Jeśli Twoje dziecko wolno przybiera na wadze, skonsultuj się z lekarzem i wróć na właściwe tory. Waga Twojego dziecka jest ważnym wskaźnikiem zdrowia i wzrostu, więc obserwuj ją! Możesz również korzystać z wykresów wzrostu, aby monitorować wzrost dziecka.

Wykresy wagi dla noworodków są publikowane przez Światową Organizację Zdrowia oraz Centers for Disease Control and Prevention. Twój pediatra prawdopodobnie użyje wykresów CDC lub innej organizacji krajowej. Percentyl wagi wskazuje wagę dziecka w stosunku do reszty dzieci w tym samym wieku. Jeśli Twoje dziecko jest poniżej 75. percentyla, to nadal jest zdrowe, a Ty możesz pracować nad osiągnięciem zdrowszej wagi dla swojego dziecka.

Jeśli karmisz piersią, Twoja położna zważy Twoje dziecko w ciągu pierwszych dwóch tygodni życia. W tym wieku większość dzieci ma wagę zbliżoną do wagi urodzeniowej. Jeśli dziecko nadal traci na wadze, położna będzie monitorować jego wzrost, a Ty powinnaś ważyć je częściej, jeśli zauważysz znaczące zmiany w wadze dziecka. Będą one również sprawdzać stan zdrowia dziecka, jeśli tego zażądasz.

Prawidłowa waga dwumiesięcznego dziecka wynosi od pięciu do dziesięciu funtów. Typowy noworodek waży około 7,5 funta. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby niemowlęta płci żeńskiej ważyły od 6,6 do 12,6 funtów, a w wieku dwóch i trzech miesięcy od ośmiu do piętnastu funtów. Krzywa wzrostu Twojego dziecka będzie dyktować, ile powinno ważyć Twoje dziecko. Ta tabela zawiera również pomiary wzrostu dziecka i obwodu głowy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane