Czy ultradźwięki są bezpieczne dla niemowląt?

FDA wydała ostrzeżenie przed stosowaniem ultradźwięków 3-D i 4-D w czasie ciąży. Ultradźwięki powodują uszkodzenia tkanek i ciepło, a nawet mogą powodować małe pęcherzyki. Tylko przeszkolony personel medyczny powinien stosować te procedury. Oprócz inwazyjności, ultradźwięki mogą również uszkodzić dziecko, jeśli są wykonywane zbyt wcześnie lub na niewłaściwej części ciała. Na szczęście nie odnotowano przypadków uszkodzenia dziecka po tych badaniach i są one ogólnie bezpieczne dla większości matek.

Jeśli Twoje dziecko jest jeszcze zbyt małe, aby widzieć wyraźnie na obrazach 2D, można wykonać USG 3D. Intensywność mocy ultradźwięków dla obrazu 3D jest podobna do intensywności stosowanej w obrazie 2D. W przypadku USG 3-D, obraz jest tworzony z kilku części obrazu 2D. Ważne jest, aby zauważyć, że intensywność mocy jest taka sama jak dla obrazu 2D.

Ciężarne kobiety często chcą mieć USG, aby określić płeć ich dziecka. Proces ten może być przerażający dla niektórych kobiet, więc najlepiej jest być świadomym ryzyka. Trzymaj się akredytowanych ośrodków ultrasonograficznych i zadawaj swojemu lekarzowi pytania dotyczące procesu. Już wkrótce urodzisz swoje dziecko, więc chcesz mieć pewność, że badanie jest bezpieczne. Będziesz chciała podzielić się swoim doświadczeniem ultrasonograficznym z przyjaciółmi i rodziną, więc zadaj wszelkie pytania dotyczące leków dostępnych bez recepty, które mogą być szkodliwe dla Twojego dziecka – te dane są wynikiem pracy redakcji serwisu Dent Info.

Badanie ultrasonograficzne jest na ogół bezbolesne i szybkie. Twoje dziecko będzie leżeć na wyściełanym stole egzaminacyjnym i zostanie poproszone o przytrzymanie pęcherza. Cienki przetwornik zostanie przyciśnięty do ich brzucha. Rozpuszczalny w wodzie żel jest używany do pokrycia brzucha. Procedura trwa około 30 minut i nie jest konieczne zdejmowanie jakichkolwiek ubrań. Zostaniesz poproszony o pozostanie nieruchomym przez czas trwania skanu.

Aby pomóc dziecku poczuć się komfortowo, rozważ zabranie dziecka ze sobą. Przenośna maszyna ultrasonograficzna może być przyniesiona prosto do pokoju dziecka. Te maszyny często znajdują się w oddziałach intensywnej terapii noworodków. Można je stosować, gdy dziecko leży na plecach, na brzuchu lub nawet w ramionach rodzica. Podczas skanowania możesz zapewnić dziecku komfort i zachować spokój.

W przypadku prawidłowego wykonania, ultradźwięki mogą być niezwykle bezpieczne dla dziecka. Ultradźwięki mogą ujawnić profil dziecka, stopy, a nawet płeć. Podczas gdy możesz uzyskać fałszywe poczucie komfortu z ultradźwięków, wyszkoleni specjaliści medyczni są jedynymi, którzy mogą prawidłowo interpretować wyniki ultradźwięków. Profesjonalne badanie USG to najbezpieczniejszy sposób, aby upewnić się, że Twoje dziecko jest zdrowe. Jeśli masz jakiekolwiek obawy, skontaktuj się z Premier Physician Network, aby znaleźć wykwalifikowanego dostawcę w Twojej okolicy.

Usonografia to badanie prenatalne, w którym fale dźwiękowe są wysyłane przez ciało matki, aby dać lekarzom obraz narządów i tkanek dziecka. Ten test jest szczególnie przydatny, gdy dziecko jest płodem, ponieważ pozwala lekarzom zdiagnozować potencjalne wady wrodzone, zanim się urodzą. Korzystając z ultradźwięków, istnieje większa szansa na złapanie problemów, zanim dziecko się urodzi. Ważne jest, aby zrozumieć, że ultradźwięki nie są zamiennikiem dla ciąży, ale nadal są ważne dla niektórych warunków medycznych.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane