Od kiedy można chodzić z dzieckiem na spacery zimą?

Choć może Ci się wydawać, że nie możesz chodzić na spacery z dzieckiem w zimie, jest to możliwe. Twój maluch potrzebuje świeżego powietrza i światła słonecznego, aby się rozwijać, a wychodzenie na zewnątrz może pomóc mu w rozwoju. Z odpowiednim wyposażeniem ochronnym możesz zabierać dziecko na spacery również w zimnych miesiącach. Ale dla rodziców po raz pierwszy, pytanie może być: Od kiedy można chodzić na spacery z dzieckiem? Oto kilka wskazówek:

Babcie mogą nauczyć się chodzić poprzez powtarzanie. Staraj się zabierać dziecko na boso przynajmniej raz dziennie. Niemowlęta znacznie łatwiej chodzą bez butów, dlatego dobrze jest zapewnić czas na chodzenie na boso. Musisz jednak pamiętać, że wcześniaki mogą nie mieć takich samych kamieni milowych rozwoju jak dzieci pełnoletnie. Pamiętaj, aby omówić to z pediatrą dziecka, aby upewnić się, że dziecko osiąga te kamienie milowe w bezpieczny sposób – te dane są wynikiem pracy redakcji serwisu irta.pl.

Pamiętaj, aby ubierać się odpowiednio do pory roku. Noś czapki i rękawiczki, aby utrzymać ciepło dziecka. Nie zapomnij również o rękawiczkach dla ssaków na ręce. Zawsze noś ze sobą dodatkową parę. Na wypadek, gdyby dziecko zmarzło, zawsze miej pod ręką kocyk. Rodzice polecają nieprzemakalne buty dla niemowląt do chodzenia. W ten sposób możesz chodzić na spacery z dzieckiem w zimie. Istnieje wiele innych korzyści z posiadania dziecka w wózku.

Bicie serca Twojego dziecka wzrośnie podczas spaceru. To pobudzi bicie serca Twojego dziecka i zapewni mu wrażenia sensoryczne, które będą dla niego przyjemne. Niemowlęta będą również cieszyć się nowymi widokami i rytmem ruchu, gdy będą na zewnątrz. Z kolei bodźce przedsionkowe pomagają ich oczom i ciału koordynować ruchy, pomagając im rozwijać percepcję wzrokowo-przestrzenną i równowagę. Twoje dziecko skorzysta na spacerach z Tobą i innymi rodzicami.

Kiedy będziesz gotowa zabrać dziecko na spacer, pamiętaj o zachowaniu bezpiecznej odległości. Wirus COVID-19 stanowi zagrożenie dla Twojego dziecka. Pamiętaj, aby po dotknięciu innych osób dokładnie umyć ręce. Jeśli to możliwe, załóż maseczkę. I upewnij się, że myjesz ręce tak często, jak to możliwe. I nie zapomnij o noszeniu maski i osłony twarzy, jeśli wychodzisz w zatłoczonych miejscach.

Spacerowanie z dzieckiem to świetny sposób na ustanowienie zdrowej rutyny ćwiczeń. Możesz nawet zabrać swoje dziecko na spacery charytatywne i biegi rozrywkowe, jeśli pozwalają one na wózki. Jeśli masz starsze dziecko, możesz również zabrać ze sobą kilka zabawek, aby zapewnić mu rozrywkę podczas spaceru. A kiedy będziecie na zewnątrz, nie zapomnijcie trzymać dziecka za rękę i pilnować, aby się nie przewróciło!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane