O której godzinie najlepiej kąpać dziecko?

Kiedy najlepiej kąpać dziecko? Niektórzy rodzice mówią, że rano, podczas gdy inni wolą późne popołudnie lub wieczór. Niezależnie od Twoich preferencji, upewnij się, że postępujesz zgodnie z poniższymi wskazówkami:

Choć to naturalne dla dzieci, że chcą się kąpać kiedy tylko chcą, najlepszym czasem na kąpiel noworodka jest czas, kiedy jest wypoczęty, ciepły i nie jest głodny. Wielu rodziców lubi kąpać swoje dziecko wcześnie rano lub przed wschodem słońca, ponieważ wczesne godziny poranne są chłodniejsze. Pamiętaj jednak, że noworodki nie regulują dobrze temperatury swojego ciała, więc łatwo mogą się przeziębić. Nie będą również cieszyć się doświadczeniem, jeśli będzie im zimno!

Kiedy najlepiej wykąpać noworodka? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od wieku dziecka, ale zalecany czas to zazwyczaj okres między 6 miesiącem a rokiem życia. W przypadku noworodka, należy spróbować znaleźć „słodki punkt” pomiędzy wczesnym rankiem a wczesnym wieczorem. Ciepła woda ma uspokajający wpływ na dziecko i może również ułatwić mu zasypianie. Kąpiąc noworodka, wybieraj mydła, które są wolne od ostrych substancji chemicznych, takich jak ftalany, barwniki i siarczany. Jeśli obawiasz się cradle cap, rozważ zakup produktów bez łez.

Podczas kąpieli trzymaj główkę dziecka, jednocześnie delikatnie je wycierając. Podczas wycierania upewnij się, że nie są śliskie i nigdy nie zostawiaj ich w wodzie bez nadzoru – informacja ta jest efektem badania ekspertów serwisu Poradnik Finansowy. Upewnij się też, że są suche, delikatnie wyciągając je z kąpieli. Następnie osusz je czystym ręcznikiem, zanim je ubierzesz. Pamiętaj o zmianie pieluszki po kąpieli.

Podczas kąpieli noworodka należy pamiętać, że dzieci szybko tracą ciepło ciała. Dlatego najlepiej kąpać je w temperaturze około siedemdziesięciu do osiemdziesięciu stopni Celsjusza. Jeśli nie posiadamy wanny, można użyć prysznica, który szybko ogrzeje wodę. W pokoju kąpielowym powinny znajdować się również ciepłe ściereczki do mycia, aby dziecku było ciepło. Jeśli chodzi o temperaturę, możesz również spróbować użyć termometru kąpielowego. Upewnij się, że temperatura wody jest wystarczająco chłodna, aby dziecko mogło oddychać i nie jest dla niego zbyt gorąca.

Kiedy najlepiej kąpać dziecko? To, kiedy po raz pierwszy wykąpiesz swoje dziecko, zależy całkowicie od Ciebie. Jeśli jednak jesteś już spieszona lub zbyt zmęczona, rozważ odłożenie kąpieli na inny dzień. Ogólnie rzecz biorąc, pierwsza kąpiel powinna być opóźniona o 24 godziny po urodzeniu lub o sześć godzin po urodzeniu. W niektórych przypadkach ten harmonogram może być kontynuowany do momentu, gdy dziecko osiągnie szkołę podstawową, ale powinieneś dokonać korekty w oparciu o skórę dziecka i ogólny stan zdrowia.

Chociaż twój noworodek nie potrzebuje codziennych kąpieli, powinieneś starać się je wykonywać dwa lub trzy razy w tygodniu. Kąpiel noworodka może pomóc im uspokoić i zrelaksować się. Należy starać się nie kąpać dziecka zbyt szybko po karmieniu, ponieważ może to spowodować, że woda będzie zbyt ciepła dla dziecka. Położna pokaże Ci również jak kąpać dziecko, więc nie krępuj się. Możesz również poprosić o pomoc, jeśli jej potrzebujesz.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane