Kiedy należy zabrać dziecko na basen?

Kiedy można bezpiecznie zabrać dziecko na basen? Ogólnie rzecz biorąc, można bezpiecznie zabrać dziecko na basen, gdy ma ono co najmniej cztery miesiące. Możesz wprowadzać je do wody w 10-minutowych odstępach. Jeśli dziecko jest zbyt marudne, może potrzebować karmienia. Jeśli jednak wolisz, aby pozostała w basenie, możesz użyć basenu przyjaznego dla niemowląt.

Przez pierwsze kilka miesięcy dziecko nie będzie w stanie zaangażować się w wiele działań. Ale wraz z wiekiem dziecka, możesz stopniowo wprowadzać nowe aktywności. Możesz nawet wprowadzić ją na płytki koniec basenu, gdy na zewnątrz jest ciepło. Podczas cieplejszych miesięcy, baseny mogą być orzeźwiającą ucieczką dla Ciebie i Twojego dziecka. Twoje dziecko będzie cieszyć się wodą i pokocha to doświadczenie.

Choć możliwe jest zabranie dziecka na basen w każdym wieku, jest kilka rzeczy, o których musisz pamiętać. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest utrzymanie suchej pieluszki dziecka. Zwykłe pieluchy nie wchłaniają wody, więc będzie to wyglądało jakby dziecko nie było zmieniane od tygodni! Ponadto bez pieluszki do pływania dziecko nieuchronnie wpuści wszystko do wody – ta informacja została podana przez redaktora serwisu Wyglądaj fantastycznie.

Zabierając dziecko na basen, należy pozostać blisko nich. Mogą one potrzebować fizycznego wsparcia, aby przetrwać i powinny być zawsze monitorowane przez osobę dorosłą. Poza tym należy zapoznać się z otoczeniem w basenie. Wiedzieć, gdzie znajdują się zagrożenia. Ponadto, powinnaś przejść podstawowe szkolenie z zakresu pierwszej pomocy dla dziecka, zanim zabierzesz je na basen. Nigdy nie pij alkoholu przed pójściem z dzieckiem na basen.

Już w szóstym tygodniu życia noworodek może zażywać kąpieli w wodzie. Trzymaj dziecko blisko siebie i spraw, by doświadczenie to było zabawą. Możesz spróbować różnych rodzajów aktywności w wodzie, aby dziecko czuło się w niej komfortowo. Ważne jest również, aby pamiętać, że dziecko nigdy nie powinno być pozostawione samo w pływaku. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twoje dziecko jest gotowe do wody, najlepiej najpierw skonsultować się z pediatrą.

Choć można iść na basen z wiekiem 1 i 2, ważne jest, aby pamiętać, że baseny publiczne mogą mieć zanieczyszczenia i chlor, który nie jest bezpieczny dla niemowląt. Pomimo tego, co niektórzy mogą myśleć, nie ma powodu, aby zmuszać dziecko do wejścia do wody, gdy nie jest gotowe. Dziecko nie powinno odczuwać strachu przed wodą, jeśli nie jest ona dla niego bezpieczna.

Jeśli wybierzesz się na basen z dzieckiem, powinieneś być pewien, że kupisz dla niego osobiste urządzenie do unoszenia się na wodzie. To urządzenie powinno być certyfikowane przez United States Coast Guard i powinno mieć podparcie na szyi, klamry między nogami i parę „spodni” pod spodem. Te elementy są kluczowe dla bezpieczeństwa Twojego dziecka. Jeśli zdecydujesz się na pływak na ramię, powinieneś również upewnić się, że Twoje dziecko go nie posiada, ponieważ będzie mu zbyt trudno go zdjąć.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane