Jak zabawić dziecko – informacje dla rodziców

Jeśli zastanawiasz się, jak zapewnić dziecku rozrywkę, to trafiłeś we właściwe miejsce. Poniżej przedstawiamy kilka zabawnych gier, które świetnie nadają się do rozwijania drobnych umiejętności motorycznych dziecka. Im bardziej możesz zaangażować dziecko w ten proces, tym lepiej. Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko jest noworodkiem, czy starszym dzieckiem, znajdzie się aktywność dla wszystkich grup wiekowych. A przy wszystkich dostępnych wyborach nie można się pomylić.

Po pierwsze, zrób kilka lalek na palec. Lalki na rękę można kupić online lub zrobić w domu z dziwną skarpetą i przyklejonymi oczami. Użyj tych lalek, aby tworzyć głupie piosenki i grać w peek-a-boo z dzieckiem. Spróbuj klaskać w dłonie, dawać buziaki i wydawać inne głupie dźwięki. Kiedy Twoje dziecko jest gotowe do prawdziwej zabawy, możesz zapoznać je z prostymi zabawkami, takimi jak grzechotka lub kontrastowa pluszowa zabawka.

Twoje dziecko wkrótce zacznie próbować się z Tobą komunikować. Podczas gdy niektóre niemowlęta są naturalnie gadatliwe, inne potrzebują trochę zachęty, aby się wyrazić. Dziecko będzie bardziej zainteresowane książkami z obrazkami i kolorowymi ilustracjami niż programem telewizyjnym. Czytając dziecku, zapewniasz mu doskonałe źródło rozrywki i pobudzasz jego naturalną ciekawość – część ta jest wynikiem pracy redaktora portalu fankazwierza.pl. A najlepsze jest to, że możesz jak najczęściej angażować dziecko w rozmowę.

Możesz też zrobić własne instrumenty muzyczne. Spróbuj śpiewać dziecku kołysanki na dobranoc lub kołysać je w samochodzie. Pamiętaj, że niemowlęta nie oceniają wysokości dźwięku, a znajomy głos może wywołać emocje. Co więcej, możesz zabawić swoje dziecko śpiewając mu w łazience. Musisz pamiętać, że nie musisz być cały czas „włączona” – dziecko potrzebuje dobrej równowagi między stymulacją a odpoczynkiem, aby przetworzyć swoje środowisko.

Granie w gry kopytkowe to świetny sposób na nawiązanie więzi z dzieckiem i rozwinięcie jego podstawowych umiejętności językowych. Dzieci uczą się poprzez naśladowanie, więc możesz naśladować swój własny głos, ruchy, a nawet dźwięki. Pomoże to Twojemu dziecku nauczyć się prawidłowej wymowy i prawidłowego dźwięku, aby Cię naśladować. Pomoże to również rozwinąć mięśnie twarzy, które są ważne dla mówienia i rozumienia języka. Chociaż możesz nie uczyć dziecka czytania, czytanie dziecku pomoże im usłyszeć twój głos i stać się bardziej literackim.

Czytanie dziecku to świetny sposób na nawiązanie więzi z dzieckiem. Czytanie pomoże Twojemu dziecku nauczyć się języka i stworzy dla niego poczucie bezpieczeństwa. A niemowlęta uwielbiają oglądać książki. Zwłaszcza książki interaktywne. Uwielbiają też przytulać się do swoich opiekunów. W tym okresie zakres uwagi niemowląt jest ograniczony. Mimo to możesz czytać dziecku co wieczór i stymulować jego zmysły.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane