Jak skutecznie oduczyć dziecko noszenia

Wielu rodziców chce wiedzieć, kiedy ich dzieci są gotowe do oduczenia się noszenia. Nie ma magicznego wieku, w którym dziecko jest gotowe do noszenia, ale ważne jest, aby pamiętać, że każde dziecko rozwija się w innym tempie. Dla większości dzieci oduczenie się noszenia wiąże się ze złożoną sekwencją zależności fizjologicznych, anatomicznych i emocjonalnych. Fizyczna i psychologiczna gotowość dziecka do noszenia będzie najważniejsza przy próbie oduczenia się nawyków noszenia dziecka.

Podejmując próbę podniesienia dziecka, zawsze zmieniaj strony tak, aby główka dziecka nie opierała się o rodzica. Pomaga to poprawić rozwój szyi i górnej części ciała. W zależności od wieku dziecka, możesz chcieć nosić je na jednym boku, a następnie na drugim. Naprzemienne noszenie dziecka po obu stronach będzie również sprzyjało zabawie na brzuszku i poprawi wytrzymałość rdzenia. W miarę jak dziecko rozwija się i uczy się siedzieć, te praktyki pomogą Ci uniknąć noszenia ich na plecach i zachęcą dziecko do pewności siebie podczas siedzenia – ten cytat pochodzi bezpośrednio z serwisu Pinczer Średni.

Jednym ze sposobów na oduczenie dziecka noszenia jest zapewnienie zapasowych ubrań. Pomocne jest również zapewnienie dużej ilości ubrań łatwych do zrzucenia. Pomocne jest również rozmawianie z dzieckiem o znaczeniu siadania po zrobieniu siku lub kupy. Gdy maluch dorasta, możesz chcieć wprowadzić nocnik do domu. Upewnij się, że umyjesz ręce po tym, aby uniknąć pokusy zrobienia bałaganu na swoich nowych meblach.

Wózki tylne z tkanymi okładami mogą być podstępne, ponieważ musisz powoli dokręcać tkaninę, gdy dziecko się starzeje. Chętne dziecko jest pomocne, ponieważ pomoże to dziecku nauczyć się siedzieć bez pomocy. Dla większości ekspertów najbezpieczniejszą metodą zakładania noworodka na plecy jest wiązany „santa toss”. W przypadku starszych dzieci najlepiej jest użyć hulajnogi biodrowej.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane