Jak prawidłowo pieluchować dziecko

Prezentujemy Państwu treść opracowaną z udziałem 123kids.pl

Jeśli chodzi o zmianę pieluszki u dziecka, jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać. Najlepiej jest zdjąć wszystkie ubrania, które utrudniają dostęp do pieluszki, jak na przykład romper. Jeśli używasz pieluszki wielorazowej, odepnij rzepy lub zatrzaski w pasie pieluszki wielorazowej. Delikatnie podnieś dziecko do góry i odczep lepkie zakładki. Przetrzyj okolice pieluszki chusteczkami dla niemowląt. Zawsze wycieraj od przodu do tyłu, aby zapobiec infekcji. Zastosuj maść do pieluszek, aby zapobiec podrażnieniom skóry i pomóc ukoić okolice pieluszki.

Najpierw otwórz czystą pieluszkę. Umieść ją pod dzieckiem i podciągnij o 1/4 w górę od tyłu. Pamiętaj, aby penis pieluszki był skierowany do Ciebie. Dołącz zamknięte zakładki po stronie, która jest najbliżej pleców dziecka, zachodząc na przednie i tylne krawędzie pieluszki. Rób to tak długo, aż pieluszka będzie ściśle przylegać do talii dziecka. Po zakończeniu złóż pieluszkę i kontynuuj ubieranie dziecka.

Pamiętaj, aby najpierw oczyścić brudną pieluszkę, zanim ją zmienisz. Brudną pieluszkę należy ściągnąć do przedniej części. Następnie złóż pieluszkę na pół, czystą stroną na zewnątrz. Następnie użyj miękkiej szmatki do wytarcia brudnej pieluszki i upewnij się, że nóżki są na zewnątrz. Po zmianie pieluszki upewnij się, że umyłeś ręce wodą z mydłem. Gdy skończysz, spróbuj porozmawiać z dzieckiem, aby proces był mniej bolesny dla was obojga.

Drugą wskazówką jest wybór odpowiedniego rozmiaru pieluchy. Unikaj kupowania zbyt małych pieluch, ponieważ są one mniej chłonne i nie będą chronić dziecka przed wyciekami. Na koniec wybierz pieluszkę, która jest odpowiednio dopasowana. Zawsze pamiętaj, że rozmiary pieluch nie są ewangelią. Są one jedynie zaleceniami. Najlepiej jest wybrać odpowiedni rozmiar dla swojego dziecka, a następnie trzymać się go. Po znalezieniu właściwego rozmiaru, możesz teraz wybrać pieluszkę, która dobrze pasuje do Twojego dziecka.

Jeśli nie jesteś pewien rozmiaru swojego dziecka, powinieneś spróbować użyć pieluszki dla niemowląt, która jest o jeden rozmiar większa niż zalecana. Pieluszka dla dziecka jest najlepiej dobrana, jeśli jest dobrze dopasowana i nie przecieka. Jeśli pieluszka jest zbyt luźna, może spowodować wiele szkód i powinna być natychmiast zmieniona. Mężczyzna powinien zawsze umieszczać penisa w dół przed zapięciem pieluchy, aby uniknąć przecieków powyżej linii talii. Dziecko z opuchniętym penisem powinno być pieluchowane przez kilka dni po usunięciu sznurka.

Zawsze umyj ręce, zanim zaczniesz zmieniać pieluszkę dziecka. Następnie przygotuj swoje przybory i upewnij się, że są gotowe i pod ręką. Miej w zasięgu ręki czystą pieluszkę, mokre chusteczki i krem lub maść. Torba do przechowywania brudnej pieluchy jest świetnym dodatkiem do twoich zapasów. Po wybraniu potrzebnych rzeczy, trzymaj dziecko za kostki. Teraz wsuń brudną pieluszkę pod pieluszkę dziecka.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane