Jak prawidłowo odstawić dziecko od piersi

Jednym z największych problemów, z jakimi borykają się rodzice podczas odstawiania dziecka od piersi, jest brak miejsca w brzuszku dziecka. Kiedy karmisz dziecko łyżeczką, ogranicza to jego eksplorację sensoryczną i może prowadzić do podjadania większej ilości jedzenia, niż jest na to gotowe. Na szczęście istnieje wiele opcji dla rodziców, aby odzwyczaić swoje dziecko od bum i dać im czyste, zdrowe bum.

Jeśli chodzi o samodzielne karmienie, możesz zauważyć, że twoje dziecko wbija jedzenie w policzki lub dostaje trochę utknęło na dachu ust. W takim przypadku spróbuj zachęcić dziecko do żucia i wypluwania pokarmu. Staraj się unikać wkładania palca do ust, ponieważ może to spowodować, że pokarm utknie jeszcze bardziej. Do napełniania woreczka możesz również użyć gogolówki NumNum.

Gdy już opanujesz sztukę karmienia dziecka pokarmem stałym, możesz stopniowo wprowadzać różne rodzaje pokarmów. Młodszym niemowlętom najlepiej podawać duże kawałki jedzenia, które są łatwiejsze do uchwycenia. Dzieciom w wieku od 6 do 9 miesięcy podawaj jedzenie pokrojone na kawałki wielkości grochu. Możesz również podawać dziecku owoce i warzywa na różne sposoby – przecierane w płatkach śniadaniowych, mieszane w owsiance z masłem orzechowym, czy rozsmarowywane na tostach.

Kluczem do skutecznego odstawienia dziecka od bum jest pamiętanie, że ten proces jest procesem i będzie emocjonalny, jak również fizycznie wymagający zarówno dla Ciebie, jak i Twojego dziecka. Postaraj się być cierpliwa przy tym przejściu i stanie psychicznym swojego partnera. Niektóre kobiety mogą nawet doświadczyć depresji po odstawieniu dziecka – ten kawałek tekstu jest twórczością zespołu portalu diykit.pl. Ale nie wpadaj w panikę – odrobina zachęty i pozytywnego wzmocnienia przejdzie długą drogę!

Jeśli chodzi o jedzenie, dzieci są wrażliwe na teksturę. Staraj się unikać wkładania puree bezpośrednio do ust dziecka. Jeśli wygląda to na zbyt trudne, karmienie łyżeczką jest skutecznym sposobem na odzwyczajenie dziecka od bobasa. Jeśli obawiasz się tego procesu, najlepiej zacząć powoli i stopniowo przechodzić do innych pokarmów. Najpierw powinnaś zacząć od miękkiego i ciepłego puree. Następnie przejdź do twardszych tekstur.

Kluczem do odstawienia dziecka od bum jest zmniejszenie ilości mleka, które dziecko pije każdego dnia. Po tym czasie powinnaś przejść na karmienie butelką. Ta metoda jest najskuteczniejszym i najprostszym sposobem na zastąpienie karmienia piersią. Zastępuje również najmniej ulubione karmienie dziecka i jest łatwa. W końcu Twoje dziecko przestanie się budzić, aby samodzielnie pielęgnować.

Innym sposobem na odzwyczajenie dziecka od bumaru jest regularne wprowadzanie małych ilości pokarmów stałych. Początkowo można zaoferować jeden lub dwa posiłki dziennie, a następnie dać dziecku małą przekąskę między posiłkami. Możesz również zaoferować kilka przekąsek w ciągu dnia, aby dziecko mogło spróbować trochę wszystkiego. Jeśli możesz, usiądź z dzieckiem do posiłku jako rodzina. Siedzenie z dzieckiem podczas posiłków jest zarówno bezpieczne, jak i pomaga kształtować dobre nawyki żywieniowe. Warto również pamiętać, że niektóre potrawy najlepiej podawać w temperaturze pokojowej, a inne najlepiej trzymać na zimno lub lekko ciepłe.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane