Czy niemowlę może mieć chorobę lokomocyjną?

Być może zastanawiasz się: Czy niemowlę może mieć chorobę lokomocyjną? Twoje dziecko ma zaledwie kilka miesięcy, ale nadal może jej doświadczać. Jeśli tak, to istnieje kilka powodów. Choroba lokomocyjna pojawia się zwykle podczas pierwszej przejażdżki łodzią lub samolotem, a wywołuje ją zazwyczaj intensywny ruch, taki jak turbulentne powietrze lub wzburzone morze – informacja ta pochodzi od redakcji strony czystochem.pl. Oprócz przyczyny choroby, stres i podniecenie są wspólnymi wyzwalaczami tego stanu.

Podczas podróży z niemowlęciem, spróbuj znaleźć sposoby zapobiegania temu stanowi. Możesz odwrócić ich uwagę za pomocą zabawek, książek lub innych przedmiotów. Jeśli Twoje dziecko jest w stanie spać, będzie mniej prawdopodobne, że doświadczy choroby. Należy pamiętać, że dzieci z chorobą lokomocyjną zazwyczaj raz zwymiotują. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko było spokojne, postaraj się zaplanować podróż, gdy dziecko śpi. I, oczywiście, daj dziecku dużo płynów podczas podróży.

Łatwiej jest zapobiec wystąpieniu choroby lokomocyjnej u niemowląt niż leczyć ją, gdy już się zaczęła. Objawy zwykle zaczynają się od niejasnego, dokuczliwego uczucia w żołądku i przechodzą w wymioty. Jeśli zauważysz, że Twoje dziecko doświadcza tych objawów, możesz podać mu leki lub audiobooki, aby uspokoić jego nerwy. Jeśli mdłości nie ustąpią same, rozważ przyniesienie kojącej muzyki, audiobooka lub opaski akupresurowej.

Objawy choroby lokomocyjnej są różne dla każdego dziecka. U dzieci, objawy mogą obejmować zimne poty, zmęczenie, bladość skóry i ślinienie się. Leki przeciwhistaminowe są wspólne dla dorosłych, którzy doświadczają choroby lokomocyjnej. Mogą one być również korzystne u dzieci. Pamiętaj, aby sprawdzić z pediatrą przed wypróbowaniem czegokolwiek. Lepiej być bezpiecznym niż żałować! Tak więc, nie bierz swojego dziecka na długą podróż bez żadnych środków ostrożności!

Jeśli twoje dziecko doświadcza nudności, porozmawiaj z nim o tym natychmiast. Ważne jest, aby pamiętać, że choroba lokomocyjna rzadko jest poważna. Jeśli jednak dziecko wymiotuje, traci apetyt i nadal ma te objawy, porozmawiaj z lekarzem. Czasami choroba lokomocyjna jest spowodowana innym schorzeniem. I, nawet jeśli jest uleczalna, to i tak najlepiej najpierw sprawdzić oznaki innych problemów zdrowotnych.

Możesz wcześnie zauważyć objawy. Symptomy choroby lokomocyjnej mogą obejmować bladość, utratę apetytu, częste ziewanie i niepokój. Twoje dziecko może również stać się niespokojne. Jeśli u Twojego dziecka wystąpiła choroba lokomocyjna, istnieje duże prawdopodobieństwo, że jest ona dziedziczna. Zawsze lepiej sprawdzić genetykę dziecka i upewnić się, że dziecko nie ma choroby.

Przyczyna choroby lokomocyjnej nie jest jasna, ale uważa się, że występuje, gdy mózg dziecka otrzymuje sprzeczne sygnały podczas podróży. Układ przedsionkowy, który wyczuwa ruch w głowie, kontroluje równowagę i pomaga zapobiegać chorobie lokomocyjnej. Wymioty w samochodzie nie są koniecznie niebezpieczne, ale częste wymioty mogą być objawem choroby lokomocyjnej i powinny być jak najszybciej leczone. Jeśli wymioty występują zbyt często, może to spowodować odwodnienie lub niskie ciśnienie krwi. Na szczęście lekarz może ocenić sytuację i zalecić odpowiedni sposób postępowania.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane