Czy niemowlę może być grube – informacje o prawidłowym składzie ciała w momencie narodzin

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie: Czy niemowlę może być grube. Jest to jednak naturalna część procesu wzrastania. Według dr Stevena Schwarza, profesora pediatrii w SUNY-Downstate Medical Center, pierwszy rok życia jest jak hibernacja. To tutaj niemowlę przechowuje tłuszcz, aby pomóc napędzić jego rosnące i aktywne lata malucha. W związku z tym, tłuszcz jest normalny i zdrowy dla Twojego dziecka.

Większość niemowląt rodzi się z wrodzoną tendencją do nadwagi, więc jest to powszechne, aby zobaczyć dziecko z nadwagą wokół tego samego wieku lub wysokości. Co ciekawe, dziecko, które ma nadwagę często ma nadwagę rodzica, rodzeństwo, a nawet dziadka. Niezależnie od przyczyny, niemowlęta z nadwagą potrzebują trochę pomocy w wejściu w normalny zakres wagowy – ten cytat pochodzi bezpośrednio z serwisu pieknonastole.pl. Na szczęście rozwiązanie problemu otyłości niemowląt jest tak proste, jak przestrzeganie kilku podstawowych zasad i podejmowanie mądrych decyzji żywieniowych.

Jedno badanie nie uwzględniało tego, czy otyłość matki wpływa na skład ciała niemowlęcia. Nie znaleźli jednak korelacji między matczynym BMI a tłuszczem w ciele niemowlęcia. Ponadto, badanie nie wykluczyło pewnych warunków lub czynników, które mogłyby zmącić wyniki. Stąd potrzeba więcej badań, aby określić optymalny zakres BMI dla pierwszych kilku tygodni życia. Ponieważ wskaźnik otyłości nadal rośnie, zapotrzebowanie na informacje dotyczące normalnego składu ciała w momencie urodzenia będzie nadal rosło.

Dieta dla niemowląt powinna zawierać dużą ilość tłuszczu, a niemowlęta nie powinny być karmione mlekiem chudym lub niskotłuszczowym przed ukończeniem dwóch lat. Nawet niemowlęta karmione wyłącznie piersią otrzymują około połowy swoich kalorii z tłuszczu mleka matki. Najlepiej jest przestrzegać wytycznych żywieniowych dziecka w miarę jego rozwoju, aby stało się zdrowym dorosłym. To dlatego, że nadmierna waga w ciele niemowlęcia może opóźnić ich rozwój fizyczny i opóźnić rozwój psychiczny. Jeśli niemowlę stanie się otyłe, konsekwencje tego stanu będą znacznie większe niż korzyści wynikające ze zdrowej diety.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane