Czy można wykąpać dziecko po jedzeniu?

Jeśli karmisz noworodka, najlepiej wykąpać go zaraz po zakończeniu jedzenia. W ten sposób pozbędziesz się plwocin i dziecko będzie bardziej chętne do współpracy. Dodatkowo, możesz je wykąpać w czasie, gdy jest najedzone i nie jest już głodne. W tym artykule odkryjesz kilka najlepszych momentów na wykąpanie dziecka. Wystarczy zastosować się do tych wskazówek, a twoje dziecko będzie czyste w krótkim czasie.

Pierwsza kąpiel, którą otrzymuje twój noworodek, powinna być opóźniona przez co najmniej 24 godziny po urodzeniu. Jeśli jednak pełna doba nie jest możliwa lub masz ku temu powody kulturowe, możesz poczekać co najmniej sześć godzin. Ponadto niemowlęta, które otrzymują pierwszą kąpiel zbyt szybko, są narażone na hipotermię i przeziębienie. Dodatkowo niewielki stres i presja mogą wpłynąć na poziom cukru we krwi. Dlatego zaleca się odczekać do 24 godzin po karmieniu.

Zmiana pieluszki pomoże Ci pozbyć się ewentualnych wypluwek, a ściereczka pomoże Ci wytrzeć pokarm i upewnić się, że dziecko jest czyste. Możesz również chcieć umyć szyję i fałdy skóry dziecka – ten cytat pochodzi bezpośrednio z serwisu chcezrobicwielkie.pl. Upewnij się, że woda jest ciepła i nasączona mydłem, aby dziecko nie czuło się niekomfortowo. Dobrym pomysłem jest również zabranie dziecka ze sobą, abyś mogła dać kąpiel bez przerwy.

Podczas mycia dziecka pamiętaj, aby zawsze nadzorować je podczas kąpieli. Pamiętaj, że dziecko to delikatne zwierzę i nigdy nie powinnaś zostawiać go bez opieki. Zawsze pamiętaj, aby dokładnie umyć dziecko po karmieniu. Kiedy skończysz, możesz poświęcić swój czas i podziwiać jego ciało. I oczywiście zawsze miło jest podziwiać piękne ciało swojego noworodka!

Jeśli poradzisz sobie z kąpielą dziecka po posiłku, możesz to bezpiecznie zrobić. Temperatura wody nie powinna przekraczać 130 stopni Fahrenheita. Zanim rozpoczniesz proces, pamiętaj, aby przetestować temperaturę wody na nadgarstku, aby upewnić się, że nie jest zbyt gorąca lub zbyt zimna. Pamiętaj również, aby przykryć głowę dziecka ręcznikiem i mówić do niej w kojących tonach.

Po zakończeniu karmienia dziecka, możesz bezpiecznie i delikatnie umyć twarz dziecka ściereczką. Następnie możesz użyć delikatnego szamponu dla dzieci lub mydła. Zwróć szczególną uwagę na fałdy i zagięcia skóry i pamiętaj, aby dokładnie spłukać. Temperatura wody powinna wynosić co najmniej trzydzieści stopni Celsjusza lub 60 stopni Fahrenheita, ale skóra dziecka jest cieńsza niż skóra dorosłego.

Zanim wejdziesz do wanny, upewnij się, że masz pod ręką wszystkie przybory do kąpieli. Ważne jest, aby nie zostawiać dziecka samego w wannie na kilka minut. Pozostawienie ich samych może skończyć się utonięciem. Poza tym warto zadbać o to, by mieć w pobliżu dodatkowy ręcznik. Możesz również użyć siedziska do odbijania dziecka lub fotelika samochodowego obok wanny. Następnie wystarczy sięgnąć do dziecka i delikatnie je umyć.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane