Co ile godzin powinno się karmić 6-miesięczne dziecko

Próbujesz się dowiedzieć, co ile godzin powinno się karmić półroczne dziecko? Nie jesteś sama. Wielu nowych rodziców zmaga się z tym pytaniem. Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci ustalić najlepszy harmonogram karmienia dla Twojego dziecka. Karmienie sześciomiesięcznego dziecka powinno odbywać się mniej więcej co dwie godziny. Powinieneś karmić swoje dziecko co najmniej osiem uncji formuły na godzinę przy każdym posiłku.

Idealnie, karmienie dziecka powinno odbywać się o porze dnia, kiedy są zrelaksowani, szczęśliwi i nie nadmiernie zmęczeni. To pomaga skojarzyć stół z jedzeniem z radosnym doświadczeniem. Ponadto, daje to dziecku dużo energii do nauki jedzenia. Częstotliwość posiłków nie musi być taka sama każdego dnia. Jeśli nie jesteś pewna, spróbuj różnych pór posiłków w ciągu tygodnia i zwiększaj ich ilość w różnych porach dnia.

Innym dobrym czasem karmienia jest godzina 18. Spróbuj połowy słoiczka z warzywami etapu 2 i dwóch łyżek płatków śniadaniowych zmieszanych z jedną uncją mleka matki. Możesz zmniejszyć lub pominąć to karmienie, jeśli twoje dziecko wydaje się lubić. Większość dzieci nie śpi przez 2,75 do 3 godzin dziennie i drzemie co najmniej dwa razy. Pomocne jest również częstsze karmienie dziecka, jeśli lubi ono śniadanie – sekcja ta została zaczerpnięta ze strony Źródło DIY.

Noworodki potrzebują około 1,5 do trzech uncji mleka matki na raz. W miarę jak rosną, ich zapotrzebowanie na więcej płynu wzrasta, tak samo jak harmonogramy karmienia. Do dwóch do czterech miesięcy, będą one pić około 4 do sześciu uncji płynu na karmienie. Do sześciu miesięcy, mogą one wziąć osiem do dziesięciu uncji na raz. Ważne jest, aby pamiętać, że harmonogramy karmienia będą się zmieniać wraz ze wzrostem dziecka.

Po sześciu miesiącach, 6-miesięczne dziecko może spać na plecach i powinno być w stanie przewrócić się na własną rękę. W tym wieku nie musisz się martwić o SIDS. To normalne, że niemowlęta reagują na dźwięki, dzięki czemu łatwo je usłyszeć i zrozumieć. Prawie połowa z nich będzie powtarzać ten sam dźwięk spółgłoski, wydając malinki i piski.

Karmienie sześciomiesięcznego dziecka jest nieco kłopotliwe, ale to dobry pomysł, aby dziecko otrzymywało wystarczającą ilość kalorii każdego dnia. W tym wieku mleko matki i formuła powinny dostarczyć prawie wszystkie dzienne kalorie Twojego dziecka. Według Natalie Muth, pediatry i R.D.N., współautorki The Picky Eater Project, karmienie dziecka nie więcej niż 32 uncje formuły dziennie jest najlepsze, a mleko matki powinno dostarczać tylko 4 do 8 uncji przy każdym karmieniu.

Jeśli Twoje dziecko odmawia mleka matki lub formuły, odczekaj kilka tygodni przed karmieniem go pokarmami stałymi. Jeśli Twoje dziecko nadal odmawia jedzenia, podaj mu trochę mleka z piersi lub formuły. Oba te produkty są doskonałym źródłem pożywienia. Twoje dziecko będzie prawdopodobnie potrzebowało około 6 do 8 mokrych pieluch dziennie. Jeśli w ciągu kilku tygodni nie zauważysz różnicy, spróbuj karmić je przynajmniej raz dziennie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane